Teslimat ve İade

YapiDunyam.com (YAPI DÜNYAM) Sorumlulukları

  • Yapidunyam.com üyelerine herhangi kargo veya teslimat anlaşması teklif etmemekte, haliyle sorumlu tutulamamaktadır.
  • Yapidunyam.com' a kayıt olan ve ticaret yapan kullanıcıların her biri kendi ticaretlerinden sorumludur. Yapidunyam.com sorumlu tutulamaz.
  • Yapidunyam.com üyelerine sunduğu panelde, iptal ve iadelerin talep edileceği, takip edileceği, işlem yapılacağı araçlar ve özellikler sunmamaktadır.
  • Yapidunyam.com üzerinde sonuçlanmış veya devam olan işlemlerde iade etme süreci alıcı ve satıcı arasında gerçekleşmektedir. Yapidunyam.com'un iptal ve iade gibi hizmetleri olmamakla birlikte bu vakalardan, kargolama aşamasından, ilandaki ürünlerin kargo ücretlerinden sorumlu tutulamaz. Alıcı ve satıcılar, isterlerse kendi aralarında yapmış oldukları anlaşma ile iptal, iade veya teslimat koşullarını resmiyete kavuşturması gerekir. 
  • Yapidunyam.com malın teslim edilmemesi, geç teslim edilmesi ya da taahhüt edilen niteliklere uygun olarak teslim edilmemesi hallerinden hukuken hiçbir surette sorumlu tutulamaz.

İlanda belirtilen kriterlere uygun olmayan bir ürün elinize ulaştıysa:

  • Üründe hasar varsa veya çalışmıyorsa,
  • Ürün tarafınıza eksik ulaştıysa,
  • Ürünü almaktan vazgeçtiyseniz teslim aldıktan sonra iade edebilirsiniz. Cayma Hakkı yalnızca ürünü teslim aldıktan sonra kullanılabilir.


Satın aldığım ürünü ne zaman iade edebilirim?

Güvenli e-Ticaret’te 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları hakkında Yönetmelik uyarınca belirtilen tüm haklarınız saklı kalır. Bu Yönetmelikle alıcı üyemizin hiçbir sorun belirtmeksizin 14 gün içerisinde ürünü, satıcı üyemize iade etme hakkı mevcuttur. Yine aynı nedenlerle Yapidunyam.com bu aşamalardan ve mevzuattan sorumlu tutulamaz.

Satın aldığınız ürünün iade süreci ile ilgili bilgilendirme sizinle  paylaşılan “Mesafeli Satış Sözleşmesi” içinde yer almaktadır.

Web sitemizden ve uygulamalarımızdan en iyi şekilde faydalanmanız için çerezler kullanıyoruz. Çerez politikamıza buradan ulaşabilirsiniz. Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

geri tuşu